top of page
Modern Digital Watch

DIGITAL PROPHECIES

For a clear insight you need a different prespective

Home: Welcome
Home: Blog2
Search
  • Writer's pictureIdan Papier

רמקולים חכמים ועוזרות אישיות , מה כדאי לדעת?

תחשבו אחורה לזמנים בהם הרעיון של בית חכם אוטומטי לגמרי נראו כמו מדע בדיוני....

טוב, אז רובוטים עדיין לא מגישים לנו את הקפה בבוקר אבל לרבים בעולם כבר יש מספר מכשירים חכמים בבית וזה הרבה בזכות העוזרות החכמות.

העוזרות החכמות (ויש גם עוזר אחד אבל כרגיל הרוב הוא נשי) גרות בניידים שלכם ובתוך רמקולים חכמים בעלי יכולות בינה מלאכותית והפעלה קולית כמו Google home Amazon Echo או Apple Homepod

הרמקולים הללו שולטים בשוק האמריקאי, לפי כמה סקרים כבר נמצאים בביתם של מיליוני אמריקאים ומתחילים לצוץ יותר ויותר גם כאן בישראל.

אז איזו עוזרת לקנות? מה הן בכלל יודעות לעשות?

רמקולים חכמים, מה הם יודעים לעשות?

אז קודם כל הם גם רמקולים ,אפשר לשמוע בהם מוזיקה שניתן לבחור בהפעלה קולית , לבקש מהם לנגן בדיוק את המוזיקה שאתם אוהבים ( hey Siri, play calm morning music ) , לנגן עוד מהלהקה ההיא עם המוזיקה המעניינת ( hey Siri play music by infected mushroom ) או לשאול כל שאלת מוזיקה שתרצו (hey Siri who plays the drums on this song?) וכל זה אפילו באיכות שמע טובה להפליא , בקטגוריה זו מצטיין במיוחד הHomepod של אפל.

הם יודעים להפעיל את כל מכשירי הבית החכם , לתת לכם את התחזית לשבוע הקרוב (אפילו בעירק) ולהגיד לכם בדיוק כמה זמן ייקח לכם להגיע למשרד או כמה עונות יש לסדרה עמק הסיליקון ומי הכוכב הראשי.

אבל יותר מכל ,הם שער הכניסה שלכם לעולם החיים הדיגיטליים כפי שייראו בשנים הקרובות, ברגע שתמצאו את עצמכם מבקשים משהו מסירי ועוד אומרים לה תודה תדעו שההתמכרות מתחילה...

איזו עוזרת קולית היא הטובה ביותר?

כדי לענות על השאלה הזו תנסו לענות קודם על השאלות הבאות:

מה יותר טוב אייפון או אנדרואיד? PC או MAC, שוקולד חלב או מריר?

אני חושב שאין תשובה נכונה ,לכולם יש את השטיקים שלהם וכולם עושים עבודה טובה אבל קצת אחרת.

ככלל, האמירה היא שאם יש לכם הרבה מכשירי אפל בבית לכו על סירי, אם דיוק בהבנה ובתשובות זה מה שאתם מחפשים לכו על גוגל ואם אתם רוצים משהו שעובד עם הכל אז אלכסה היא הבחירה הנכונה, אבל אלו לא חוקים של ברזל.

כמה מוצרים מומלצים:

AMAZON

לאמזון המגוון הרחב ביותר של מכשירים שמתחילים באמזון דוט הרמקול הזול ביותר בסדרה בעלות של כ50 דולרים שמשמש יותר לצרכי פקודות ושאלות קוליות ופחות להשמעת מוזיקה ,דרך האמזון אקו , רמקול הדגל של החברה, האקו הוא בעצם גרסה גדולה של הדוט בו ניתן להשתמש גם כרמקול מוזיקה איכותית וכלה באמזון ספוט והאמזון שואו שמוסיפים מסך קטן ומצלמה בהם אפשר לראות תשובות והמלצות של אלכסה באופן ויזואלי ואפילו לבצע שיחות וידאו.

לאלכלסה קיימת קהילה שלמה של מפתחים שבונים לה כישורים ( SKILS) וניתן לבקש ממנה לעשות או לענות כמעט על הכל בנוסף היא המוצר שהוטמע בתוך הכמות הגדולה ביותר של מכשירים חכמים, יש אלכסה בתוך שעון , אזניות , רכבים ואפילו במיקרוגל ואמזון מקדמים אותה בצורה אגרסיבית ובצדק.

GOOGLE

שחקן חזק נוסף הוא גוגל ובדומה לאמזון גם כאן מתחילים במכשיר הקטן והזול ביותר Google home mini דרך הרמקול בגודל המלא Google home וכלה במכשירי בעלי המסך כמו Google home hub

מכשירי גוגל נחשבים למכשירים החכמים והמדויקים ביותר ויודעים לענות במדויק על כל שאלה (לא לשכוח שמדובר בגוגל) והם המתחרה הישיר לאלכסה של אמזון אך עדיין לא מובילים.

APPLE

אפל כמו אפל שומרים על פאסון ומתרכזים ברמקול האחד והיחיד ה Homepod הרמקול בגודל המלא שאין שני לו מבחינת איכות המוסיקה , שומע אותך מכל מקום בבית ומעוצב כמו שרק אפל יודעים לעשות , ברגע שמחזיקים אותו ביד כבר מרגישים שמדובר ב2.5 קילו מעולם אחר , אז הוא לא כל כך חכם כמו גוגל או לא עובד עם כל מכשירי הבית החכם כמו אלכסה אבל הוא יפה, יקר ,סקסי והוא נשמע מצוין מה עוד צריך ?

השתכנעתי, איפה קונים?

אז אני ממליץ בחום על אמזון או איביי תלוי במה אתם רוצים לקנות (למרבה הצער אמזון לא שולחת את הרמקולים החכמים שלה לארץ אך אפשרי לעשות זאת עם חברת שילוח) אבל נעשה לכם את החיים קלים:

amazon dot 3r gen https://ebay.to/2CNxRGh

amazon show 8" : https://ebay.to/2qYgZtI

goggle home mini: https://ebay.to/2qj44mb

google home hub: https://ebay.to/32M6VkQ

עכשיו מה שנותר לכם הוא להתאמן על לדבר למכונה ולא להרגיש מוזר , עם קצת אימון גם זה עובר...

אם אתם רוצים לדעת משהו נוסף דברו איתי (או עם סירי , גם היא תדע)32 views0 comments

Opmerkingen


CONTACT

054-2323221

  • facebook

Thanks for submitting!

Home: Contact
bottom of page